Diode: switching; THT; 100V; 0.15A; reel,tape; Ifsm: 2A; DO35
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4148TR-2
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N4148TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 100V; 0.15A; reel,tape; Ifsm: 2A; DO35
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | fast switching, small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Reverse recovery time | 8ns |
| Type of diode | switching |
| Quantity in package | 10000 |