Diode: switching; SMD; 75V; 200mA; 20ns; Package: reel,tape; DO213AA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4148UR-1
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 1N4148UR-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 200mA; 20ns; Package: reel,tape; DO213AA
| Mounting | SMD |
| Case | DO213AA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 20ns |
| Type of diode | switching |