Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4148W-G3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N4148W-G3-18
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 150mA |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Power dissipation | 350mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |