Diode: rectifying
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
1N4148W-HE3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N4148W-HE3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Features of semiconductor devices | fast switching, small signal |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 1.5pF |