Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4148WSQ-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1N4148WSQ-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |