Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4150W-E3-08-2
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N4150W-E3-08
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. load current | 200mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 410mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 2.5pF |