Diode: switching; THT; 75V; 0.15A; reel,tape; Ifsm: 2A; DO35; Ir: 50uA
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
1N4151TR
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N4151TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 75V; 0.15A; reel,tape; Ifsm: 2A; DO35; Ir: 50uA
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | fast switching, small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Quantity in package | 10000 |
| Capacitance | 2pF |