Diode: switching; THT; 100V; 0.15A; Package: Ammo Pack; DO35; 4ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4448 A0
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1N4448 A0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 100V; 0.15A; Package: Ammo Pack; DO35; 4ns
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 450mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |