Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4448TR-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N4448TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 2pF |