Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 4ns; Package: reel,tape; SOD123
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4448WQ-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1N4448WQ-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 4ns; Package: reel,tape; SOD123
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 720mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |