Diode: switching; SMD; 100V; 0.25A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.25V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4448WSGW
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1N4448WSGW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 0.25A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.25V
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 300mA |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 2.5µA |