Diode: switching; SMD; 75V; 0.25A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4448WSTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 1N4448WSTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 0.25A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 2.5µA |
| Capacitance | 4pF |