Diode: rectifying; THT; 70V; 0.2A; Package: reel,tape; DO35
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N457
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N457
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 70V; 0.2A; Package: reel,tape; DO35
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Type of diode | switching |