Diode: switching; THT; 150V; 0.5A; reel,tape; DO35
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N458ATR
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N458ATR
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 150V; 0.5A; reel,tape; DO35
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 500mA |
| Type of diode | switching |