Small Signal Diode, Single, 200 V, 500 mA, 1 V, 4 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N459ATR
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N459ATR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Single, 200 V, 500 mA, 1 V, 4 A
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 500mA |
| Type of diode | switching |