Diode: rectifying; THT; 50V; 1A; Ammo Pack; Ifsm: 30A; DO41; 150ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4933-2
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: 1N4933
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 50V; 1A; Ammo Pack; Ifsm: 30A; DO41; 150ns
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |