Diode: rectifying; THT; 50V; 1A; reel,tape; Ifsm: 30A; DO41; 200ns
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
1N4933-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1N4933-T
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 50V; 1A; reel,tape; Ifsm: 30A; DO41; 200ns
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 200ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 15pF |