Standard Recovery Diode, 50 V, 1 A, Single, 1.2 V, 300 ns, 30 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4933RLG
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N4933RLG
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 50 V, 1 A, Single, 1.2 V, 300 ns, 30 A
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Type of diode | rectifying |
| Max operating temperature | 150°C |