Diode: rectifying; THT; 600V; 1A; tape; Ifsm: 30A; DO41; Ufmax: 1.3V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4937-3
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: 1N4937
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 1A; tape; Ifsm: 30A; DO41; Ufmax: 1.3V
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |