Diode: rectifying; THT; 200V; 2A; Ammo Pack; Ifsm: 50A; SOD57; 4us
Kordarv:
15000.0
Minimum quantity:
15000.0
Tootekood:
1N5059TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N5059TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 2A; Ammo Pack; Ifsm: 50A; SOD57; 4us
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Reverse recovery time | 4µs |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 40pF |