Diode: rectifying; THT; 200V; 1.5A; Ammo Pack; Ifsm: 50A; DO15
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5393-3
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: 1N5393
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 1.5A; Ammo Pack; Ifsm: 50A; DO15
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |