Diode: rectifying; THT; 100V; 3A; Ammo Pack; DO201AD; Ufmax: 1.1V
Kordarv:
1250.0
Minimum quantity:
1250.0
Tootekood:
1N5401GTA
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 1N5401GTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 100V; 3A; Ammo Pack; DO201AD; Ufmax: 1.1V
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 30pF |