Diode: rectifying
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
1N5627-TR
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N5627-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | SOD64 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 3A |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 7.5µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 60pF |