Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5711WS-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 1N5711WS-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Load current | 15mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |