Diode: rectifying; THT; 150V; 2.5A; Package: tape; 25ns; Ifsm: 35A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5806
Tootja: MICROSEMI
Tootja tootekood: 1N5806
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 150V; 2.5A; Package: tape; 25ns; Ifsm: 35A
| Mounting | THT |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 35A |
| Load current | 2.5A |
| Max. forward voltage | 975mV |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |