Diode: Schottky rectifying; THT; 20V; 1A; DO41; Ufmax: 0.45V; tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5817-6
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1N5817
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 20V; 1A; DO41; Ufmax: 0.45V; tape
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 450mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 55pF |