Schottky Rectifier, 30 V, 3 A, Single, DO-201AD, 2 Pins, 500 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5821RLG
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N5821RLG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 30 V, 3 A, Single, DO-201AD, 2 Pins, 500 mV
| Mounting | THT |
| Case | DO219AD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Max operating temperature | 125°C |