Diode: Schottky rectifying; THT; 40V; 3A; DO201AD; Ufmax: 0.525V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N5822-9
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1N5822
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 40V; 3A; DO201AD; Ufmax: 0.525V
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 525mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |