SMALL SIGNAL DIODE 100V 200mA DO-35, FULL REEL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N914BTR
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N914BTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMALL SIGNAL DIODE 100V 200mA DO-35, FULL REEL
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |