Diode: switching; THT; 100V; 300mA; reel,tape; Ifsm: 4A; DO35
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N914TR-2
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 1N914TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 100V; 300mA; reel,tape; Ifsm: 4A; DO35
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Quantity in package | 10000 |
| Capacitance | 4pF |