Diode: switching; THT; 100V; 0.3A; bulk; DO35; 4ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N916-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N916
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 100V; 0.3A; bulk; DO35; 4ns
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |