IC: analog switch; SPST; Ch: 1; SOT23-5; 1.65÷5.5VDC; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1P1G66QDBVRQ1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: 1P1G66QDBVRQ1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST; Ch: 1; SOT23-5; 1.65÷5.5VDC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 7.5Ω |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Quantity in package | 3000 |
| Output configuration | SPST |