Motor breaker; 690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6.3A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SAM340000R1009
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SAM340000R1009
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6.3A; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 690V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Range of overcurrent release settings | 4...6.3A |