Motor breaker; 0.75kW; 208÷690VAC; DIN; IP20; -25÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SAM350000R1007
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SAM350000R1007
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 0.75kW; 208÷690VAC; DIN; IP20; -25÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 208...690V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 750W |
| Short circuit release | 31.25A |
| Range of overcurrent release settings | 1.6...2.5A |