Motor breaker; 5.5kW; 208÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 8÷12A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SAM350000R1012
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SAM350000R1012
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 5.5kW; 208÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 8÷12A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 208...690V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 5.5kW |
| Short circuit release | 180A |
| Range of overcurrent release settings | 8...12A |