Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 1A/30VDC; OFF-(ON)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SE7
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 1SE7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 1A/30VDC; OFF-(ON)
| Operating temperature | -54...105°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | cables |
| Body dimensions | 22.25x15.28x8.79mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 1A / 30V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |