Enclosure: for remote controller; X: 75mm; Y: 101mm; Z: 61mm; grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SFA611811R1000
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SFA611811R1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: for remote controller; X: 75mm; Y: 101mm; Z: 61mm; grey
| Mounting | flush mounting |
| IP rating | IP66 |
| Type of enclosure | for remote controller |
| Application | control station |
| Dimension Y | 101mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 75mm |
| Dimension Z | 61mm |
| Panel cutout diameter | 22mm |
| Cover colour | dark grey |
| Number of holes | 1 |
| Gland thread | M20, PG13,5 |