Relay: interface; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SNA645004R0400
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SNA645004R0400
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Electrical connection | screw terminals |
| Rated coil voltage | 230V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Type of relay | interface |