Relay: interface; Mounting: DIN
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1SNA645012R2500
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SNA645012R2500
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 8A |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Electrical connection | screw terminals |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 8A / 250V AC |
| Relay variant | interface |
| Type of relay | interface |