Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
1SS355L-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: 1SS355L-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323F |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |