Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS356VMTE-17
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1SS356VMTE-17
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC90A, SOD323F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 35V |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | switching |