Diode: switching; SMD; 85V; 80mA; 4ns; Package: reel,tape; SOT416
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS362(TE85L.F)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: 1SS362(TE85L.F)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 85V; 80mA; 4ns; Package: reel,tape; SOT416
| Mounting | SMD |
| Case | SOT416 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Max. load current | 240mA |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 80mA |
| Max. forward voltage | 970mV |
| Power dissipation | 100mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |