Diode: switching; SMD; 250V; 100mA; 60ns; Package: reel,tape; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS370(TE85L,F)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: 1SS370(TE85L,F)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 250V; 100mA; 60ns; Package: reel,tape; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Max. load current | 300mA |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Power dissipation | 100mW |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 3pF |