Diode: rectifying; SMD; 90V; 100mA; 4ns; SC79,SOD523; Ufmax: 1.2V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS400SMT2R
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1SS400SMT2R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 90V; 100mA; 4ns; SC79,SOD523; Ufmax: 1.2V
| Mounting | SMD |
| Case | SC79, SOD523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 90V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 3pF |