Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS417TM_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: 1SS417TM_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD923 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 620mV |
| Power dissipation | 100mW |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 5µA |