Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SS5004WS
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 1SS5004WS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 625mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 225mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 100ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |