Module: insulation monitoring relay; insulation resistance
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1SVR730660R0100
Tootja: ABB
Tootja tootekood: CM-IWS.1S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: insulation monitoring relay; insulation resistance
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating temperature | -25...65°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Series | CM-IWS |
| Body dimensions | 22.5x78x100mm |
| Power supply | external |
| Controlled parameter | insulation resistance |
| Kind of output 1 | SPDT |