SWITCH, TOGGLE, SPST, 15A, 277V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1TL1-61
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 1TL1-61
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, TOGGLE, SPST, 15A, 277V
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -65...71°C |
| Type of switch | toggle |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 15A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 6A / 230V AC |
| Switching method | (ON)-OFF |
| Stable positions number | 1 |
| Knob height | 17mm |
| Kind of toggle | round |