Switch: toggle; Pos: 3; SPDT; (ON)-OFF-(ON); 10A/125VAC; -65÷71°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1TL1-7E
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 1TL1-7E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: toggle; Pos: 3; SPDT; (ON)-OFF-(ON); 10A/125VAC; -65÷71°C
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -65...71°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | toggle |
| Number of positions | 3 |
| Leads | screw |
| Mounting hole diameter | Ø12.4mm |
| Conform to the norm | CE, CSA, UL |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 10A / 125V AC |
| Switching method | (ON)-OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Knob height | 26.7mm |
| Kind of toggle | round |