Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2-1393123-9
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-1393123-9
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -45...70°C |
| Leads | for soldering |
| Number of pins | 14 |
| Contact material | AgCdO |
| Contacts configuration | 4PDT |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | industrial, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 16ms |
| Coil current | 11mA |